W Boruszynie od 2014 r., krótko po zakończeniu szkoły, organizowane są parafialne „Wakacje z Jezusem”. Dzieci chętnie w nich uczestniczą. Program zawiera zajęcia w grupach, wyjazd do kina w Czarnkowie oraz wycieczki autobusowe do Poznania lub/i innych ciekawych miejsc.

W roku 2018 w półkolonii wzięło udział około 74 dzieci, w czym 24 z Boruszyna. „Wakacje z Jezusem” rozpoczęły się 9 lipca i trwały do 13 lipca, a ich uwieńczeniem był festyn rodzinny w Tarnówku organizowany przy okazji odpustu Matki Bożej Szkaplerznej w niedzielę 15 lipca.

Pierwszego dnia zajęcia odbywały się przy kościołach, gdzie dzieci, pod opieką opiekunów i wolontariuszy, spędzały czas bawiąc się i przygotowując do występu podczas niedzielnego festynu. Kolejnego dnia głównym punktem dnia był seans bajki: „Uprowadzona księżniczka” w czarnkowskim kinie. W środę odbyła się wycieczka do Wir pod Poznaniem, do Biblijnego Ogrodu. Tam dzieci spędziły czas poznając życie i środowisko w jakim żył Jezus. Następnego dnia odbyła się wycieczka do Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Młodsze dzieci miały warsztaty detektywistyczne i szukały zaginionego kielicha, zaś starsi uczestniczyli w warsztatach „Jak zostać królem”. Piątek był dniem sportowym. Na boisku w Młynkowie dzieci rywalizowały w kilkunastu konkurencjach. Po ukończonych zawodach każdy uczestnik otrzymał słodki medal.

„Wakacje z Jezusem” cieszą się dużym zainteresowaniem. Liczymy na to, że tradycja zostanie utrzymana.